chovatelska stanice

Začínala jsem před lety s německými ovčáky.....

Můj první pes byla vlkošedá fena NO bez PP Dina, kterou jsem dostala v roce 1984 pod stromeček. Byla to skvělá fena a strašně moc mě naučila. S touto fenou jsem se zúčastnila Mistrovství mládeže podle ZVV2 ve Starém Plzenci, rok si nepamatuji, výsledek také ne, ale bedna to nebyla. S touto fenou jsem později složila zkoušky ZV3, OP2 a SP2.

Další fena, se kterou jsem závodila byla vlkošedá německá ovčanda Cris Ha-Ja-Da, se kterou jsem složila zkoušky IPO 3, SchH 3, a tato fena byla také spolu s fenou Bety z Malšského údolí (IPO 3, SCHH 3) zakladatelkou chovu v mojí chovatelské stanici "Bílý trpaslík".

V této chovné stanici bylo odchováno 10 vrhů německých ovčáků a jeden vrh belgických ovčáků - malinois. Jsem pyšná na to, že psi i feny z mojí chovatelské stanice byli úspěšní na závodech a později i v chovu: němečtí ovčáci Betty Bílý trpaslík, Cyril Bílý trpaslík, Denny Bílý trpaslík (babička Mistra světa WUSV v roce 2016 a 2018 Qvida Vepeden), Dax Bílý trpaslík, Dyk Bílý trpaslík, Daisy Bílý trpaslík, Frank Bílý trpaslík, Greg Bílý trpaslík, Gina Bílý trpaslík, Cher Bílý trpaslík, Charlie Bílý trpaslík a maliňáci Aimy a Arés Bílý trpaslík. 

Můj nejúspěšnější závodník byl Greg Bílý trpaslík, se kterým jsem úspěšně závodila na úrovni Mistrovství ČR IPO a Mistrovství ČKNO. Mezi naše největší úspěchy patří 4. místo na Výběrovém závodě na MČR IPO v Krchlebech v roce 2006 a 3. místo na Výběrovém závodě na MČR IPO v Třinci, také v roce 2006, kde byl Gregovi zadán titul Res. CACT. 

A pak v roce 2017 přišla Ema - Savannah Bohemia Angel. Labradorský retrívr se mi vždy líbil a když jsem se po delší přestávce rozhodla pořídit si psa, bylo rozhodnuto. Emu jsem si přivezla z Vysočiny, z CHS Bohemia Angel. Společně se učíme výcvik trochu jinak. Ema je úžasná fenka se skvělým temperamentem. 

Tyto stránky jsou jen její. Zatím, protože se společně chystáme na náš první vrh. Tentokrát to nebude Bílý trpaslík, ale štěňátka se narodí v chovatelské stanici Od Plánského jezu.

 

Greg Bílý trpaslík na VZ v Krchlebech 2006, kde jsme se umístili na krásném 4. místě. Rok 2006 byl pro nás velice úspěšný, na VZ v Třinci jsme se umístili na 3. místě a získali Res. CACT